Butik Bir Aile İşletmesi!

Özdemir Ailesi  emek ve sermayesiyle, çevre ve insan sağlığı faktörlerini göz önünde bulundurarak, Ayvalık yöresinin sağlık deposu zeytinlerinden elde ettiği sızma zeytinyağını, lezzetinin yanısıra antioksidan gücünü de koruyarak üretmeyi başarmıştır. Zeytin ve zeytinyağı tüketiminin Ege ve Akdeniz dışında da yayılmasının gerekliliğine inanmış, Karadeniz başta olmak üzere yurdun diğer bölgelerinde yaşayan insanların da bu sağlıklı yağı tüketerek daha uzun ve daha sağlıklı yaşamasını, ülkemizde zeytinyağının eski saygınlığını kazanmasına katkıda bulunmayı hedeflemiştir.

Özdemir Ailesi, Ayvalık yöresindeki kendi ağaçlarından elde ettiği sızma zeytinyağını önce sağlık diyerek “Sızma Sağlıktır”ilkesi ile sizlere sunmaktadır. Ailemiz, sızma zeytinyağının antioksidan özelliği ile hücre yaşlanmasını geciktirdiğinin ve hücre zarını koruyarak başta meme kanseri olmak üzere birçok kanser türünün oluşumunu engellediğinin, ayrıca içerisindeki doymuş ve doymamış yağ oranları ile HDL, LDL oranlarını dengeleyerek kalp damar hastalıklarına karşı olumlu katkılar sağladığının bilincindedir. Zeytinyağı kullanımı her geçen gün insanların sağlıklarında daha fazla olumlu etkiler yaratacak ve bu sayede ülkemizdeki tüketimi arzu edilen ve olması gereken seviyelere gelecektir. Özdemir Ailesi, bu inançla çıktığı yolda “Sızma Sağlıktır” sloganı ile hızla ilerlemekte ve ülkemizdeki sağlıksız yağ tüketimi alışkanlığının değişeceğine inanmaktadır.

Ürünün kalitesini belirleyen etkenler, zeytinin tipi, üretildiği yer, toplanış, sıkılış, saklanış ve şişeleniş şeklidir. Dünyanın en kaliteli yağlık zeytinlerinden biri Ayvalık bölgesinde üretilen Ayvalık yağlık cinsidir. Özdemir Ailesi olarak bu bölgede bulunan ağaçlarımızdan elde ettiğimiz zeytinleri, özenle toplayıp, aynı gün hiç bekletmeden en sağlıklı koşullarda soğuk sıkım metodu ile sıkıyoruz. Hiçbir dış etkiye maruz bırakmadan dalından koparıldığı andaki doğallığı ve nefaseti ile sizlere sunabilmek için, özel yapım krom-nikel tanklarda antioksidan gücünü kaybetmeyecek şekilde saklayıp, ihtiyaç olduğu zaman şişeliyoruz. Üretimin her kademesini çevre ve gıda laboratuarlarımızın kontrolünde tutup, TSE ve International Olive Oil Council (IOOC)’un öngördüğü tüm parametrelerin yanında, antioksidan gücünün kaynağı olan vitamin E düzeyini takip ederek size güvenceli bir yağ sunuyoruz.

Topraktan, tüketiciye ulaşıncaya kadar kalitenin kontrolü, ürettiğimiz yağların Extra Virgin (Orijinal Sızma) kalitesinde olduğunun teyididir. Yağlarımız “Extra Virgin” yağlar grubunda olmakla birlikte, Türk Patent Enstitüsü nezdinde Ayvalık Ticaret Odasının belgelediği coğrafi işaret ile güvence altına alınmış, ayrıca sektörün önde gelen firmalarının Tadım Komisyonları tarafından onaylanmıştır.

Özdemir Ailesi olarak ağaçlarımıza iyi bakıyor, zeytinleri zedelemeden toplayıp, düşük ısıda ve yalnızca fiziksel etkilerle sıkarak okside olmadan nefaseti ile muhafaza ediyoruz. Ayvalık yöresinin sızma zeytinyağını, sofranıza sürekli olarak, kendimize ait olan sağlık bahçesinin sağlıklı ağaçlarından toplanan zeytinleri sıkarak getirebilme azmindeyiz. Çünkü biz her türlü zeytinyağını değil; markamıza verdiğimiz isim gibi yalnızca has olanı, yani Natürel Sızma Zeytinyağını üretiyoruz.